Nasze usługi

Księgi handlowe - Lublin

W ramach prowadzenia ksiąg handlowych oferujemy:

 • Opracowanie i wdrożenie sposobu prowadzenia ksiąg rachunkowych, w tym polityki rachunkowości wraz z zakładowym planem kont.

 • Ewidencję dowodów księgowych według zasad określonych w Ustawie o rachunkowości.

 • Sporządzenie planu amortyzacji, prowadzenie ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.

 • Prowadzenie rejestrów VAT zakupu i sprzedaży oraz rozliczanie transakcji krajowych i zagranicznych zgodnie z Ustawą o podatku od towarów i usług, oraz przepisów wykonawczych.

 • Naliczenie podatków dochodowego do 20 dnia każdego miesiąca.

 • Rozliczanie transakcji w walutach obcych i różnic kursowych.

 • Sporządzanie sprawozdań finansowych zgodnie z Ustawą o rachunkowości.

 • Sporządzanie i wysyłanie rocznych zeznań podatkowych (CIT-8, CIT-10Z, PIT-36, PIT-36L, PIT-8AR, IFT-1R, IFT-2R).

 • Sporządzanie sprawozdań statystycznych GUS.

 • Reprezentację przed Urzędem Skarbowym.

 • Na bieżąco wsparcie merytoryczne w zakresie księgowości i podatków.

Księgowy dla spółek z o.o. - Lublin

Potrzebujesz sprawdzonego biura, które poprowadzi Twoje księgi handlowe w Lublinie? Działamy w branży od 25 lat. Zapewniamy Klientom wysoki standard usług oraz ściśle dopasowujemy wykonywane zadania do aktualnych przepisów. Te zmieniają się zaś co pewien czas, co wymaga ich stałego monitoringu. Dlatego nawet Klienci powierzający nam prowadzenie KPiR w Lublinie, które nie wymaga dopełniania aż tylu formalności, doceniają fakt, że oddelegowali nam ten obowiązek. Niezależnie od tego, czy prowadzisz księgowość uproszczoną, czy też obowiązuje Cię pełna księgowość – możesz liczyć na nasz profesjonalizm i maksymalne zaangażowanie.

Kto ma obowiązek prowadzenia ksiąg handlowych, czyli rachunkowych?

Zgodnie z Ustawą o rachunkowości obowiązek prowadzenia pełnej księgowości, czyli ksiąg rachunkowych, spoczywa przede wszystkim na spółkach handlowych (osobowych, kapitałowych oraz organizacji), spółkach cywilnych i osobach prawnych (z wyłączeniem Skarbu Państwa i Narodowego Banku Polskiego). Ponadto, w przypadku przychodów netto ze sprzedaży towarów, produktów i operacji finansowych za poprzedni rok obrotowy, które osiągnęły minimum równowartość 2 mln euro w walucie polskiej, pełna księgowość dotyczy osób fizycznych, spółek cywilnych osób fizycznych, spółek jawnych osób fizycznych, a także spółek partnerskich.

Są to kryteria obowiązujące w 2023 roku – minimalne kwoty ulegają co jakiś czas zmianom. Wiesz zapewne, że pełna księgowość wymaga obsługi ze strony specjalisty w jej zakresie. Kiedy zlecisz nam prowadzenie Ksiąg handlowych w Lublinie dla spółki z o.o. – zyskasz gwarancję dopełnienia wszelkich obowiązujących formalności, a zarazem spokój i czas na inne ważne zadania. Jako przedsiębiorcy z pewnością Ci ich nie brakuje. My zadbamy o rzetelne rejestrowanie wszystkich operacji finansowych i regularne sporządzanie wymaganej dokumentacji. Ty zaś skupisz się wyłącznie na swojej pracy. Co więcej, nasza współpraca z kancelarią prawną da Ci pewność, że każdy większy problem znajdzie rozwiązanie.

Wybierz nasze usługi, a księgowy dla spółek z o.o. w Lublinie i uwolni Cię od obaw o twoją księgowość!

Pełna księgowość w Lublinie

Naszym celem jest pomaganie przedsiębiorcom w rozwoju firm poprzez realizację usług obejmujących pełną księgowość i księgowość uproszczoną oraz zadania kadrowo-płacowe. Wiemy, że prowadzenie firmy oraz pełna księgowość wiąże się całą listą obowiązków, dlatego my chętnie zajmiemy się wykonywaniem tych, które dotyczą księgowości, kadr i wynagrodzeń. Dzięki temu zaoszczędzisz nie tylko czas, ale i pieniądze! Zyskasz więcej przestrzeni na współpracę z aktualnymi Klientami oraz pozyskiwanie nowych. Sprawdź ofertę naszego biura i rozliczaj swoje dokumenty pod okiem specjalistów!

pełna księgowość Lublin

Jednoosobowa działalność gospodarcza


Czytaj więcej

Rejestracja spółek
w KRS


Czytaj więcej

Rozliczanie biur
podróży


Czytaj więcej

Wirtualne
biuro


Czytaj więcej

Spółki handlowe


Czytaj więcej

Kadry i płace


Czytaj więcej

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Prześlij zapytanie, a jeden z naszych ekspertów niezwłocznie się z Tobą skontaktuje.

logo biuro rachunkowe

Biuro Rachunkowe świadczy kompleksowe usługi księgowe w Lublinie dla podmiotów o różnym profilu działalności i formie prawnej.

Oferta lokalna

Kontakt z nami

Biuro Rachunkowe Danuta Wojtaszko
ul. Matki Teresy z Kalkuty 18/8
20-538 Lublin
tel. 608 303 707
tel. 784 562 738
tel. 694 500 084
e-mail: biuro@biurorachunkowelublin.pl
e-mail: danwojbiuro@wp.pl

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 8:00-17:00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte

Kontakt z nami